Tags

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

второй.

первый.

ророрр

третий

хол

холдваUntitled-1ууу
Всі добре знають, що в лікуванні допомагають не тільки ліки, а й добре слово, а також комфортна обстановка. Тим більше коли йдеться про заклади перебування вагітних жінок та новонароджених дітей.
Ще з часів Радянського Союзу в Україні було збудовано безліч пологових будинків, але з того часу змінилися санітарні та гігієнічні норми, технології проектування перейшли на більш високий рівень і умови комфорту перебування пацієнтів стали значно вищими. Створення комфортних умов для родильниць є достатньо важливим питанням ,що повинно поставати перед дизайнерами адже дизайн повинен задавати питання, повинен ставити під сумнів звички і потреби, а найпершою потребую людей є народження, продовження роду, кульмінаційний момент чого проходить саме в пологовому будинку.
Умови в яких перебуває жінка під час, до та після пологового терміну мають велике значення на формування майбутньої дитини, адже це саме те оточення яке вперше побачить малюк,його перше сприйняття простору,кольорів,світу,емоцій. Найвищий ризик здоров’я і розвитку людини пов’язаний з ранніми етапами життя та в період народження. Першою критичною фазою розвитку є акт пологів і період ранньої адаптації новонародженого до умов самостійного існування – від народження до 7-го тижня життя.А про важливість цього періоду для жінки і говорити не треба.Жінка перебуває в не простому психологічному стані: підвищена чутливість до навколишнього середовища, тонке сприйняття звуків, шуму, шурхоту,необхідність підтримки та домашнього комфорту.
Актуальність
Проблема охорони здоров’я матері і дитини є однією з найбільш важливих проблем кожної держави і служб охорони здоров’я.Найважливішим розділом охорони здоров’я матері і дитини є родопоміч (стаціонарна акушерська допомога) – організація лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на охорону здоров’я жінок під час вагітності та пологів, а також надання допомоги новонародженому та догляд за ним.Проблема створення комфортних умов для вагітних жінок є актуальною в наш час, так як в нашій країні можливість народжувати в естетично і функціонально облаштованому просторі мають лише досить заможні сім’ї.Дивлячись на заклади державного рівня зникає бажання народжувати в таких умовах, а якщо брати до уваги демографічний стан нашої країни ,рішення простору родильних приміщень торкається досить вагомих проблем суспільства.
На даний момент завдяки реалізуючим програмам фінансування охорони здоров’я чимало державних медичних установ отримали можливість зайнятися переобладнанням,акцент робиться на те, щоб будь-яка людина, що потрапила в медичний заклад, відчувала себе позитивно-важливо наблизити інтер’єр клініки до домашньої обстановки .Треба зауважити, що для цього є прості рішення.
Наприклад, доповнити обстановку відповідними атрибутами:
• правильне розподілення простору
• оснащення комфортними меблями
• використання більш сприятливих кольорів
• використання матеріалів що мають не тільки гігієнічні стандарти але й естетичну привабливість
• оснащення декором (наприклад замість страхітливих діаграм органів використовувати твори мистецтва)
• стилізація медичних меблів.
Концептуальною основою до данного проекту є створення затишного,домашнього простору на основі медичної палати. Схилення до простих форм ,використанням екологічно чистих матеріалів, стилізація образу до провансу. Перепланування з метою покращення пересування пацієнтів та медичного обслуговування, максимально комфортно обладнати простір ,щоб пацієнтки відчували індивідуальний підхід і турботу в один з найважливіших періодів їх життя враховуючи психологічні особливості,а також мали можливість отримати підтримку рідних.

Опис та обґрунтування проектного рішення

Склад та параметри функціональних зон
Післяродове відділення має структуру,що є складовою частиною структури архітектурно- планувального рішення пологового будинку.
Початок відділення знаходиться в середній частині споруди, де розташовані ліфти,сходи та приміщення санітарного призначення, також кабінети персоналу відділення.Повністю ліве крило займає післяродове відділення,що поділяється на зони які посаджені по осі коридору. Палати родиьниць знаходяться най віддаленій зоні, і розташовані семитрично по осі коридора.
Сама палата має зону вхідну що виконує функцію тамбуру і безпосередньо зону перебування родильниць.В палатах підвищеного комфорту розміщується індивідуальний санвузол та додаткова кімната для перебування рідних а також проведення обстежень і курсів за наглядом дитини.
необхыдно передбачити достатньо простору для вільного пересування людей з фізичними вадами.масимальна ширина інвалідної каляски дорівнює800 мм тобто мінімальна ширина дверних проходів повинна бути 910 мм.
Параметри зон визначаються процентним співвідношенням по архітектурному плануванню всього приміщення.В одній палаті може бути розміщенно не більше 4 пацієнток. В палатах підвищеного комфорту не більше двох пацієнток.
На одній комунікації (коридорі) зосереджені різні по санітарно-гігієнічному режиму групи приміщень, здійснюються різнохарактерні графіки руху пацієнтів, персоналу, матеріалів.
Для переважної більшості хворих важливим фактором є самостійна орієнтація в лікарні. У пацієнтів пропадає відчуття стресу, підвищується впевненість завдяки умовним орієнтирів або вказівниками, завдяки яким можливо самостійне пересування по медичній установі.Тому дуже важливо створювати умови для легкої орієнтації,в поміч чому можуть слугувати розподілення зон кольором,вказівки,діаграмми,правильне планування зон відштовхуючись від процесів що відбуваються.На одну пацієнтку може бути відселено мінімально 12 м2

Зв’язок між функціональними зонами
Зони палат мають зв’язок зумовлений функцый що вони виконують.Вхід в палату, тамбур має вихід на всі 4 інші зони,що б забезпечити зіткнення процесів.Зона відпочинку пацієнтки має вихід і вхід з усіх можливих зон але при цьому знаходиться найвіддаленіше від коридору.Зона гостей розташовується поруч з кухнею та посередині приміщення, адже є сумісною зоною всіх функціональних процесів. Палати на декілька осіб можуть бути обладнанні незначними перегородками,що створить більш комфортні умови для перебування та надання медичної допомоги.

Художнє рішення.
Перебування в медичному закладі лікаря має приносити задоволення і, сприяючи релаксації, відволікати людину від негативних емоцій.Художнє рішення поєднує лаконічність медичої обстановки, та домашнього комфорту.Інтер’єр має здаватися живим та легким.Основні форми архітектурної споруди розділені на менші і декоровані під стилістичне рішення. Натуральні матеріали в інтер’єрі сприятимуть комфорту.Пропорції приміщення та всіх об’єктів є сорозмірні людині.Відвідувачі зможуть легко і комфортноо пересуватися по приміщенню.Палати можуть бути розділені на 2 типи один з використання рожевих та пурпурних відтінків для сімей у яких народилися дівчата та блакитні та зелені для тих хто народив хлопчиків.
Колористичне рішення
Чи здатний колір оточують малюка предметів впливати на його поведінку? Можна з усією певністю сказати, що так. Кольори починають відігравати важливу роль вже з перших хвилин нашого життя.
Вже на перших тижнів життя зір дитини здатен повністю розпізнавати кольори. З перших тижнів життя людини кольори стають однією з головних складових навколишнього середовища. Вони мають величезний вплив на процес щоденного пізнання світу, а також на стосунки з іншими людьми, на чутливість, естетику, розвиток креативності та виховання.
Певні колірні гами можуть також регулювати стан маленького організму, безпосередньо впливати на здоров’я і самопочуття малюка. Відомі різні види терапії, що грунтуються на використанні квітів в лікувальних цілях. За допомогою кольоротерапії можна попередити деякі порушення в роботі організму людини; вона дозволяє тілу і розуму віднайти гармонію.
Зелений, синій і білий мають властивість заспокоювати; більш яскраві кольори, такі як червоний, оранжевий або рожевий, стимулюють уяву і творчі здібності. Організм реагує на кольори на різних рівнях, що проявляється, наприклад, прискореним диханням, сонливістю або підвищеним апетитом.
Як зазначають психологи, чутливість до кольорів є вродженою властивістю, але від впливу навколишнього середовища також залежить, як воно далі стане формуватися й удосконалюватися.
Дослідження показали, що новонароджені воліють натуральні відтінки: яскраво-рожевий, бежевий, кремовий, тілесні, або такі, які асоціюються у них з шкірою матері і відчуттям безпеки.
Грамотний підбір кольорів предметів, що оточують дитину, формує його ставлення, чутливість і реакцію на подразники. Діти уважно розглядають кольору, форми, візерунки, зображення, і це розвиває їх мислення. Таким чином, вибір кольорів, окрім інших чинників, впливає на виховний процес і поведінку дітей.
Маленькі діти дуже часто приписують кольору різні почуттям, поняттям або предметам. Монотонний світ був би для них нестерпним, в той час як життя, наповнене кольорами, – радісна і яскрава.Дослідження, проведені з дітьми у віці 4-х місяців, показали, що вони добре розрізняють чотири групи кольорів (червоний, жовтий, зелений і синій), не диференціюючи їх за відтінками.
Напевно, колір – найяскравіша сторона дитинства. Сприйняття кольору дітьми не тільки не таке, як у дорослих. Сприйняття кольору дітьми особливе, незрозуміле дорослим, але дуже точне в дійсності, хоча для його опису дітям не вистачає слів мови.
Залежно від переважаючих в інтер’єрі тонів у дитини може загострюватися або
розсіюватися увага, підвищуватися або знижуватися працездатність, виникати відчуття радості або печалі, відчуття спокою, задоволеності або, навпаки, занепокоєння і навіть роздратування.
– Помаранчевий колір – визволяє емоції, піднімає самооцінку, вчить прощати.
Це відмінний антидепресант, сприяє гарному настрою. Пастельні відтінки
(абрикосовий, персиковий) відновлюють нервові витрати.
– Червоний – стимулює, постачає дуже сильною, але досить грубою енергією.
Сприяє активності, впевненості, дружелюбності. У великих кількостях може
провокувати лють, гнів.
– Зелений – це життя, зростання, гармонія. Він об’єднує нас з природою і
допомагає бути ближче один до одного.
– Синій – заспокійлива дія переходить в пригноблюючу; сприяє загальмування
функцій фізіологічних систем людини.
– Жовтий – тонізуючий, фізіологічно оптимальний, найменш втомлює; стимулю
зір і нервову діяльність
Що до сприйняття кольору в інтер’єрі матері то я виділила той факт що сприйняття кольору повинно бути максимально сприятливим що до особливостей психологічного стану жінки в періуд вагітності.З урахуванням цього я важчаю що найсприятливішими умовами будуть кольори пастельної гамми спокійних тонів градацій світло рожевих та пісочних и світло трав’яних відтінків,що націлене на сприйнятта простору з точки зору домашнього тепла та затишку що необхідно в данний період життя жінки.Тож говорячи про затишок доцільно виділити також що сам простір не повинен бути перевантаженій меблями та речами,необхідно враховувати ускладнення в пересуванні та уникати гострих чи складних планувань кімнат та коридорів.Легке потрапляння до кімнат особистої гігієни. Не мало важливу роль відіграють мікрокліматичні умови приміщення,що забезпечуватимуть свіже повітря та гігієнічність повітря в якому знаходяться як персона так і пацієнт.Тому важливо правильне розміщення вікон до ліжка,вентиляційних та кварційних зон.
Психологічний комфорт.На основі розглянутих чинників психологічного сприйняття простору немовлятами та вагітними жінками слід зазначити ,що в першу чергу слід звернути увагу на сприйняття кольору в приміщенні та формоутворення
Колір
Правильний колір в дизайні лікарні або медичного закладу може вирішити функціональні завдання. Колір – це засіб орієнтації, для виділення різних зон. Також правильно підібраний колір впливає на настрій і стан пацієнтів.
Колористичне рішення до проекту
RAL 3015 RAL 1027 RAL 9001
RAL 1015 RAL 6019 RAL 8029
RAL 1013 RAL 7035 RAL 8000
RAL 1016 RAL 6012

Принципи композиції та форотворення
Композиція самої будівлі має принцип насадження об’ємів на головну ось.Коридорні прольоти зсиметрично посадженими приміщеннями,що повністю відзеркалено в протилежному крилі споруди, посередині композиція зав’язаня спіральними виходами.Така ж композиція стала принципом формування приміщень відділення.З послідовних квадратних форм було створено більш складну форма з зосередженим композиційним центром.
Основними завданнями було створення локонічного та ергономічного простору.
Принципи підбору декору
В медичному дизайні декорування є досить локонічним і загальним. Приміщення має проходити вологе прибирання по 2 рази на 3-2 дня, що стає досить вагомим аргументом при створенні декоративного облаштування.
Загалтними методами створення декору можуть бути облаштування стін декоративними матеріалами ,панелями.Використання вбудованих конструкцій, що можуть слугувати шафами,нішами для зберігання наглядних речей.Використання приладів освітлення.Використання балдахінних накидок, тим більше що їх використання має не тільки декоративне оздоблення , але і функціональне призначення, а саме захищє від пилу та створює комфортні умови для дитини.
Мінімальна можливість оздоблення декоративними елементами дає змогу наблизити медичну установу до домашнього затишку, стилізування медичних меблів, використання предметів сучасних технологій та більш різноманітного текстилю.
Використання художньої керамічної плитки.
Встановлення декоративних конструкцій на зразок аквапанелей, що має досить привабливий естетичний вигляд і позитивний вплив на нервову систему людини.
Важливо наблизити інтер’єр до домашньої обстановки , доповнити обстановку відповідними атрибутами: м’які меблі, відеотехніка,міні кухня,обідній стіл.

Освітлення інтер’єру
Загальні вимоги по освітленості та інсоляції будинків і приміщень
Допускається проектувати без природного освітлення: приміщення, розміщення яких допускається в підвальних поверхах а також актові зали, конференц-зали, лекційні аудиторії та кулуари, приміщення масажних і лазень сухого жару, приміщення для стоянки машин, буфетні , наркозні, передопераційні, апаратні, клізмові, горшкові, гиги ¬ єнічна ванни, вагові, термостатні, мікробіологічні бокси, санітарні пропускники, кімнати керування (пультові) рентгендіагностичних кабінетів, кімнати персоналу палатних відділень, кабіни для приготування барію, приміщення для зберігання крові та кровозамінників (банк крові), приміщення для зберігання наркотичних засобів, приміщення для зціджування грудного молока, матеріальні і інструментально-матеріальні, їдальні для хворих та інші приміщення ¬ ня, експлуатація яких не пов’язана з постійним перебуванням хворих і персоналу, за умови забезпечення нормативних вимог до вентиляції і штучного освітлення, а також відповідно до завдання на проектування, операційні, процедурні рентгено-діагностичних кабінетів.
За погодженням з органами Держсанепідемнагляду в конкретних проектних рішеннях допус ¬ кається розширювати список приміщень без природного освітлення.
Процедурні кабінетів магнітно-резонансної томографії слід проектувати без природного освітлення.
Штучне освітлення
Штучне освітлення повинне відповідати призначенню приміщення, бути достатнім, регульованим і безпечним, не надавати сліпучої дії й іншого несприятливого впливу на людину і внутрішнє середовище приміщень.
Загальне штучне освітлення має бути передбачено в усіх, без винятку, приміщеннях. Для висвітлення окремих функціональних зон і робочих місць, крім того, влаштовується місцеве освітлення.. Штучне освітлення приміщень стаціонарів здійснюється люмінесцентними лампами та лампами розжарювання. . Передбачені для установки і застосовуються люмінесцентні світильники повинні бути укомплектовані пускорегулювальними апаратами з особливо низьким рівнем шуму.. Світильники загального освітлення приміщень, що розміщуються на стелях, повинні бути із суцільними (закритими) розсіювачами.
Для освітлення палат (крім дитячих та психіатричних відділень) слід застосовувати настінні комбіновані світильники (загального і місцевого освітлення), що встановлюються біля кожного ліжка на висоті 1,7 м від рівня підлоги.
У кожній палаті, крім того, повинен бути спеціальний світильник нічного освітлення, встановлений в ніші біля дверей на висоті 0,3 м від підлоги (в дитячих і психіатричних відділеннях світильники нічного освітлення палат встановлюються в нішах над дверними прорізами на висоті 2,2 м від рівня підлоги).

Технічні та технологічні рішення
Перепливання приміщення
Що стосується планування медичних приміщень, то дизайн-проект обов’язково передбачає поділ людських потоків, щоб уникнути небажаних контактів хворих і здорових людей. А в стаціонарних блоках бажані стерильний і нестерильний коридори плюс санпропускник для кожного, хто входить .Що стосується самої палати то тут важливим фактором є розміщення.
Вхід в палату, тамбур має вихід на всі 4 інші зони,що б забезпечити зіткнення процесів. Зона відпочинку пацієнтки має вихід і вхід з усіх можливих зон але при цьому знаходиться найвіддаленіше від коридору. Зона гостей розташовується поруч з кухнею та посередині приміщення, адже є сумісною зоною всіх функціональних процесів. Палати на декілька осіб можуть бути обладнанні незначними перегородками,що створить більш комфортні умови для перебування та надання медичної допомоги.
З урахуванням цих факторів було зроблено перепланування палат , включаючи розширення проходів,що зумовлено ергономічними особливостями даного типу приміщень.
Конструкції підлоги стелі
Підлога. При проектуванні закладів медичного типу, необхідно враховувати той факт , що підлога приміщення має дуже велике навантаження за рахунок постійної транспортації візків,каталок,приладів,металевих меблів.
Для данного проекту було обрано вид підлог для медичних установ- промислова підлога, а саме високо наповнені наливні полімерні покриття – це покриття в яких присутня кольоровий або незабарвлений кварцовий пісок,що забезпечує високу ступінь протиударних властивостей. Це покриття забезпечує уникненню появи тріщин і подальшого відшарування покриття в ході його експлуатації. Не мала товщина покриття (2-3мм) дозволяє компенсувати окремі нерівності поверхні. Високо наповнені кварцові підлоги це найміцніші підлогові покриття.
Вони поділяються на:
Антиковзні (шорсткі) – підлогові покриття використовуються на хімічних об’єктах, харчових виробництвах, де є можливість протоки масел, а також на пандусах, парковках і складах.
Антистатичні – використовуються практично по всіх приміщеннях, в яких є загроза загоряння від статичної електрики. Наливні антистатичні підлоги – це унікальне підлогове покриття, що поєднує в собі безпеку, економічність, естетичність, довговічність та функціональність.
Основні вимоги до підлог медичних закладах;
висока зносостійкість, висока хімічна стійкість, гігієнічність, простота в прибиранні та догляді, ударна міцність , безмовність, анти статичність, водонепроникність .
Також для проекту було обрано підлогу з покриттям ламінату та керамічної плитки, що можливе при використанні у палатах підвищеного комфорту, де механічне пошкодження поверхні відбувається в значно меншій мірі.
Стеля. Приміщення медичних установ потребують постійної вологої санітарної обробки. Лікарі дуже велику увагу приділяють чистоті в процесі лікування, саме тому внутрішнє оздоблення інтер’єру повинна піддаватися швидкому і практичному прибиранню.
Найскладніше піддається прибиранню зона стелі та верхня частина стіни.Як правило саме тут розміщують освітлення, електропровід а інші інженерні мережі, які лікарі називають «пилозбірником». Зазвичай в цих місцях прибирання ускладнене.Такі виробники матеріалів як Armstrong, Celotex, Owa, Geipel, пропонують вирішення цієї проблеми за допомогою підвісної стелі.Компанія Армстронг пропонує декілька варіантів стелі: покриття з двухслойного скловолокна або біоцидного вінілу на алюміневій підложці.Ці види стелі розраховані на постійне вологе прибирання, навіть під струй води з використанням хімічних засобів.
Також варіант стелі з плит на які нанесена поліефірна плівка.Має високі антисептичні властивості.Також стелю покривають спеціальними антимікробними фарбами.
Оздоблення стін підлоги стелі
Важливою складовою для будь якого медичного закладу є використання екологічно чистих матеріалів. Забезпечення простору максимально чистим повітрям. Уникненню появі інфекцій чи забруднень. Екологічний стан приміщення впливає на здоров’я новонароджених що дуже чутливо сприймають кожний подих повітря.
Робота зі створенням медичного інтер’єру ускладнюється тим, що кожна конструкція, будь-який матеріал повинні бути безпечні і з санітарно-епідеміологічної точки зору, і по протипожежним вимогам.
Для різних приміщень існують особливі рекомендації. Так для залів очікування,реєстратури, гардероба бажано використовувати зносостійкі матеріали.
Особливі вимоги пред’являються до операційних, ізоляторів, процедурнихкімнатах. Ці приміщення зв’язані з необхідністю ре гулярно проводити дезінфекцію і прибирання. Тому поверхні в цих кімнатах повинні бути антистатичними, гладкими, вологонепроникними. Також важливо, щоб усі елементи були легкодоступними для вологого прибирання – без щілин та тріщин.В холі можна розмежувати простору аптечного пункту, гардероба і реєстратури за допомогою комбінованих систем перегородок із загартованого скла. Цей матеріал володіє чудовими характеристиками міцності, і тому його вважають за краще використовувати в місцях масового скупчення людей. Холл лікарні, поліклініки якраз і є таким місцем.
Крізь це скло медики можуть спостерігати за хворими. У цих випадках усередині скло пакета буде доречно жалюзі.
також можливих варіантів:
• глазурована плитка,
• ламінат високого тиску,
• ПВХ,
Внутрішнє оздоблення приміщень повинна бути виконана відповідно до їх функціо ¬ нальним призначенням. Поверхня стін, перегородок і стель приміщень, пов’язаних з медико-технологічним процесом, повинна бути гладкою, що дозволить їх вологе прибирання і дезін ¬ дезинфекцію.
Оздоблення стін і стель приміщень тривалого перебування хворих і персоналу повинна бути матовою. Підлоги повинні мати теплозахисні та теплоізоляційні властивості.
У вестибюлях, холах, коридорах необхідно влаштовувати підлоги, стійкі до механічних ¬ зації впливу.
У приміщеннях з вологим режимом, а також проводиться поточна дезинфекція (операційні, перев’язувальні, пологові, передопераційні, наркозні, процедурні та ін анало ¬ гічної приміщення, а також ванни, душові, клізмові, приміщення для зберігання і розбору брудної білизни і ін ) стіни необхідно облицьовувати глазурованою плиткою або іншими волого ¬ стійкими матеріалами на повну висоту. Для покриття підлог необхідно застосовувати водонепро ¬ Іваниця матеріали.
Стелі в приміщеннях з вологим режимом повинні забарвлюватися водостійкими фарбами.
Підлога операційних, наркозних, передопераційних та інших спеціалізованих поме ¬ щений операційного відділення повинні бути покриті водонепроникним матеріалом, легко очищується, допускати часте миття дезинфікуючими розчинами, зручним для транс ¬ портування хворих, матеріалів і устаткування.
Підлога в операційних, наркозних, пологових та інших аналогічних приміщеннях повинні бути безіскровою, антистатичні.
Колір облицювання стін операційних необхідно передбачати сіро-зеленим або зелено-блакитним, поверхня стель в операційних повинна бути матовою.

Меблі
Меблі для медичних установ виготовляється із спеціальних матеріалів (пластик), який дозволяє працювати з сильнодіючими речовинами.
Меблі для холів і коридорів лікарень та поліклінік відрізняється комфортом,зручністю, тривалою експлуатацією і помірною ціною.
Медичні меблі – найбільш консервативне напрямок меблевого виробництва.Це пояснюється строгістю вимог, яким повинна відповідати меблі для медичних установ. Для медичних меблів характерно: простота, стійкість конструкцій, ергономічний дизайн, висока міцність виготовляється із спеціальних матеріалів (пластик), який дозволяє працювати з сильнодіючими речовинами..
Найчастіше медичні меблі повністю металева або виробляється на основі звареного металевого каркаса. Це продовжує термін служби, забезпечує пожежну безпеку, дозволяє підтримувати санітарно-гігієнічні норми. Медична меблі не вбирає запахів, стійка до вологи і витримує часті обробки дезінфікуючими засобами.
Під загальною назвою медичні меблі ховається досить широкий асортимент спеціалізованих меблів. у виробництві використовуються матеріали високої якості, металева медичні меблі покривається спеціальними порошковими фарбами, для оббивки застосовуються сучасні екологічно чисті зносостійкі матеріали.

план роддом

A3-g

проектирование планировка

the end

DSC_2237

.

Advertisements